Az iskoláról

Iskolánk története

Szakközépiskolánk 2001-ben jött létre, mikor négyéves kereskedelmi akadémia, kozmetika, valamint a hároméves autószerelő, cukrász, fodrász és pincér-szakács szakokra vettünk fel diákokat. A tanulmányi kínálat attól kezdve folyamatosan igazodott a kor elvárásaihoz, így később megnyílt a vendéglátóipar és idegenforgalom (hotelakadémia) tagozat, a pincér-szakács képzés pedig vendéglátás néven alakult át, modernizálódott. A megújulás azóta is az iskola fő törekvése, így a 2016/2017-es tanévtől megnyílt a marketingszakember képzés, amely a vállalati arculattervezés, reklámfotózás, grafika, videó készítés kreatív világába kalauzolja a jövő marketingeseit.

Iskolánkat az igényességre, minőségre, eredményességre való törekvés jellemzi. Az oktatás magyar nyelven, családias légkörben, kulturált környezetben folyik, s a diákok tandíjmentességet élveznek. Ésszerű szabályokkal rendelkezünk, ami szülőnek és diáknak egyaránt biztonságot nyújt. Két iskolabusszal büszkélkedhetünk, ami egyrészt megkönnyíti a diákok beutazását, másrészt gyakorivá és tervezhetővé teszi számunkra a tanulmányi utakat, kirándulásokat, szakmai programokat.

Végzős hotelakadémiásaink nemcsak a tanáraik magyarázatán keresztül pillanthattak be a vendéglátás és turizmus világába, de a gyakorlati helyként szolgáló színvonalas éttermekben, szállodákban, valamint magyarországi, ciprusi és olaszországi tevékenységük idején közvetlenül is tapasztalatokat szerezhettek erről a színes, és nem utolsó sorban számos érvényesülési lehetőséget nyújtó szakmáról. Hozzájuk hasonlóan kozmetikusaink, akik a szépségiparban szeretnék megállni a helyüket is bizakodással tekintenek a jövőbe.

Azok, akik három évet töltenek el az iskolában, duális képzéshez hasonlóan sajátítják el a jövőjüket megalapozó szakmájukat, amit kis- és középvállalkozásokban tudnak kamatoztatni. Egy hét iskolai foglalkozás után a következő hetet egy külső gyakorlati helyen töltik, hogy még több tapasztalatot, tudást szerezzenek.  Tanulmányaik folytatásaként pedig érettségi bizonyítvány megszerzésére is van lehetőségük intézményünkben.

A tanulmányt színesítik különféle akreditált tanfolyamok, amelyeken való részvételre minden diákunknak és külső jelentkezőnek lehetősége van. Évek óta a legsikeresebb tanfolyamok közé tartoznak a barista, bartender, szomeliér, hegesztő, fodrász és szépségápolási képzések.

Diákjaink méltó módon képviselik az iskolánkat, s bízunk benne, hogy az élet nagy kihívásai sem fognak ki majd rajtuk. A nálunk eltöltött idő alatt pozitív hozzáállást, odaadást mutatnak. Nemcsak maguknak szereznek elismerést s szüleiket teszik ezzel büszkévé,hanem egyúttal az iskola hírnevét is öregbítik. Örömmel gondolunk minden volt és jelenlegi diákunkra, és azt kívánjuk, hogy az életben kamatoztassák sikeresen az iskolában megszerzett tapasztalatokat.

Újdonságok

Kapcsolat

• Súkromná stredná odborná škola obchodu a služieb s VJM - Magán Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola
    946 34 Bátorove Kosihy 35